Obchodní akademie a VOŠS v Ostravě – Mariánských Horách slavnostně ožila Dnem UNESCO

V pátek 10. prosince 2021 Obchodní akademii a VOŠS v Mariánských Horách opanoval čilý ruch, protože projektovým Dnem UNESCO slavila oficiální vstup do Sítě přidružených škol UNESCO v ČR.

Učitelé napříč ekonomickými, humanitními, přírodovědnými či cizojazyčnými předměty pro své studenty připravili celkem 16 zajímavých stanovišť, na nichž je během krátkého zastavení formou prezentace, ukázek, workshopů, her či jiných pracovních aktivit seznámili s určitým tématem, které UNESCO propaguje. Šlo o hmotné nebo přírodní památky, udržitelný rozvoj a environment či demokracii a právo. Mimo to ještě každý rok školy zpracovávají úžeji daná témata, letos: Umělá inteligence (100 let R. U. R. Karla Čapka), Světový den tisku a Světový den výživy.

Studenti tak získali například inspiraci k cestování po zajímavých koutech Francie nebo německy mluvících zemích, vyzkoušeli si testováním na PC vlastní mediální gramotnost, dozvěděli se o aplikaci práva strukturami UNESCO nebo čapkovském vyvažování techniky a humanity, aby se pak nakonec od vážných témat zrelaxovali ochutnáváním zdravé výživy a diskusí o energetické hodnotě a blahodárném účinku různých potravin na naši imunitu.

Vrcholem celého dne pak byla přednáška vedoucího tajemníka České komise pro UNESCO, PhDr. Františka Meda, který v doprovodu ředitelky školy Ing. Evy Kazdové studentům školy vysvětlil činnost a smysl Přidružené sítě škol UNESCO a zodpověděl dotazy přítomných v auditoriu.

Obchodní akademie a VOŠS v Ostravě – Mariánských Horách slavnostně přijala certifikát o členství v celosvětovém společenství UNESCO škol z rukou zástupců České komise pro UNESCO v sídle MZV ČR v Černínském paláci v Praze dne 1. prosince 2021.