Přeshraniční evropské světové dědictví v Krušnohoří, natáčecí fáze projektu

Od pondělí 24. 6. 2019 do středy 26. 6. 2019 probíhá studentské natáčení k projektu přeshraničního evropského světového dědictví. Celkem tři české členské školy Sítě – Pražské humanitní gymnázium, Gymnázium Mladá Boleslav a Gymnázium Ivana Olbrachta  – se sešly se svými německými partnery ze Saska v krušnohorské obci Annaberg-Buchholz, aby společně natočily popularizační video o této oblasti, která prostřednictvím společné české a německé kandidatury aspiruje na zapsání na Seznam světového dědictví UNESCO.

První den, kterého se účastnil i národní koordinátor Sítě přidružených škol UNESCO, byl instruktážní. Studenti společně se svými učiteli navštívili pozdně gotický kostel sv. Anny a štolu Markuse Röhlinga, které jsou zároveň lokace pro natáčení. Poté se pomocí místních filmových expertů učili základní obsluze filmové kamery, pronikli do tajů správného osvětlení i ozvučení. Součástí natáčení jsou i rozhovory s bývalými horníky v oblasti, kteří se podělí o svou profesní zkušenost v kontextu proměny doby.

Výsledek studentského filmařského úsilí bude po sestříhání uveřejněn na webových stránkách celého projektu: https://worldheritage-education.eu/en, kde jsou i další informace. Projekt totiž nezahrnuje pouze česko-německou spolupráci Sítě přidružených škol UNESCO, ale i školy v německo-polském a německo-dánském pohraničí.

stola_web  stola2_web

workshop_web  workshop2_web

workshop3_web