Konference k projektu AlterDrive na Akademii řemesel Praha – SŠT

Mezinárodní konference „Aspekty fungování moderního automobilového průmyslu a odborné přípravy v Evropě“ pořádaná dne 17. září 2019 v budově Akademie řemesel Praha – Střední školy technické k projektu AlterDrive řešila průnik ožehavého celosvětového tématu – automobilový průmysl je jedním z nejsilnějších znečišťovatelů životního prostředí – s obsahem odborného vzdělávání. Některá řešení alternativních pohonů aut se jeví jako smysluplná a mají potenciál do budoucnosti – chrání životní prostředí před emisemi. V této souvislosti je nutné sladit i obsah vzdělání budoucích absolventů automobilních oborů tak, aby byli kvalitně připraveni na současný rychle se vyvíjející pracovní trh s těmito novými technologiemi. Pro řešení nové vzdělávací platformy se partneři projektu rozhodli využít virtuální realitu: technologie umožňující uživateli interagovat se simulovaným prostředím, vytvářet iluzi skutečného automobilu s využitím 3D technologií.

Na konferenci přijalo pozvání 21 zahraničních účastníků (Polsko, Chorvatsko, Švýcarsko), představitelé Auto Jarov, zástupci Horizon Educational, zástupci z Národního ústavu pro vzdělávání, odborní garanti z P-KAP, představitelé ze Škoda Auto, zástupci z Ministerstva průmyslu a obchodu, hosté z Asociace malých a středních podniků ČR, pedagogové z mimopražských středních škol a mnoho dalších.

V průběhu konference se hosté mohli těšit na představení projektu AlterDrive a jeho výstupu (e-learningová vzdělávací platforma s využitím virtuální reality), odbornou přednášku Ing. Chmelíka z ČEZ, a.s. na téma Současný vývoj v automobilovém průmyslu, představení Hydrogen Horizon Automotive Challenge, exkurzi do AUTO JAROV, s.r.o., Praha 4 – Kunratice (zázemí autorizovaného servisu, ukázky elektromobilů, prodej a servis vozů), automobilový simulátor s využitím virtuální reality (nové technologie ve výuce), vystavené vozy na alternativní pohony před budovou Akademie řemesel Praha a další doprovodný program.

akademie

akademie2

akademie3

akademie4

akademie5

akademie6

akademie7