Akademie řemesel Praha třikrát první místo v mezinárodní soutěži řemesel SKILL 2019

Třikrát první místo na mezinárodní soutěži SKILL pro Akademii řemesel Praha – SŠT

Ve dnech 17. 9. – 19. 9. 2019 proběhla ve Vysokém Mýtě již devátá mezinárodní soutěž řemesel SKILL 2019. Tak jako minulý rok se Akademie řemesel Praha – SŠT účastnila soutěže v následujících oborech: zednické práce, montér suchých staveb a obkladač.

Za zednické práce nastoupili ke klání žáci Yevken Kotyk a Vasil Mikhailishin. Zadání znělo: Stavba z materiálů YTONG a HELUZ – obojí s časovým limitem čtyři hodiny. Jednalo se o fragmenty části bytového jádra ve tvaru L i se stavebním otvorem pro okno. Dále omítka systému BAUMIT Man2 s časovým limitem 1,5 hod. a kontaktní zateplovací systém ISOVER s časovým limitem 2 hod. Při hodnocení rozhodčí kontrolovali podobně jako na reálné stavbě technologickou správnost provádění, a to založení cihel, dodržení převazby, rovinnost zdiva atd. Naši hoši nakonec dosáhli na metu nejvyšší. První místo v konkurenci šesnácti vybraných týmů z různých škol.

Za obkladače nastoupili Ruslan Ivaneiko a David Záhora. Zadání znělo: Obložte Ytongový fragment obkladem 30×60 cm s listelou z mozaiky v časovém limitu 8 hod. Naši kluci vše zvládli s velkou časovou rezervou a naprosto suveréním výkonem si zajistili také první místo v konkurenci pěti škol.

Za montéry suchých staveb nastoupili žáci Dominik Wisinger a Jakub Janků. Měli zřejmě nejsložitější časové limity a množství zadaných úkolů. Přesto se s nimi statečně popasovali a i oni získali první místo v soutěži pěti škol.

Všem výše jmenovaným studentům, ale i jejich mistrům bychom rádi poděkovali za profesionální přístup k přípravě na soutěž a také za bezvadnou spolupráci.

Ukazuje se, že užívání modulových prvků přináší škole úspěch: ze tří účastí – tři první místa!

akademie8

akademie9