Školení o programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE – The Duke of Edinburgh Award) nabízí učitelům, pedagogům volného času, dobrovolníkům i rodičům školení, během kterých získají potřebné znalosti a dovednosti pro úlohu vedoucího skupiny a koordinátora místního centra DofE.

Účastníci se seznámí s historií, filozofií a strukturou DofE a také s jeho mezinárodním rozměrem. Dozví se, jak DofE funguje a co od organizace očekává a co jí přináší. Seznámí se také s nástroji realizaci a metodami využívanými při vedení mladých lidí v DofE. Absolvent školení získá mezinárodně uznávaný certifikát a je schopen vést skupinu mladých lidí ve věku 14 až 25 let zapojených do programu. Zároveň je schopný (v roli koordinátora místního centra DofE) zajišťovat administraci a koordinaci programu na místním centru DofE ve spolupráci s národní kanceláří DofE. Více informací je možné získat na webových stránkách DofE: http://www.dofe.cz/cz/skoleni/.

DofE založil princ Filip, vévoda z Edinburghu, již v roce 1956. S ním se na této iniciativě podílel Kurt Hahn, německý pedagog upřednostňující zážitkovou výuku, a lord Hunt, který mj. vedl první úspěšnou expedici na vrchol Everestu. V České republice je program od roku 1995. Jeho cílem je podpořit komplexní rozvoj schopností a dovedností mladých lidí ve věku 14 až 24 let prostřednictvím dlouhodobé a pravidelné činnosti ve čtyřech provázaných oblastech: rozvoj talentu, sportu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici ve třech úrovních.